Yhtenäistämme yrityksesi viestinnän

Cuuma on kotimainen uuden ajan operaattori, joka yhtenäistää yrityksesi viestintäkanavat yhteen alustaan ja yhdelle kumppanille. Saumaton yhteydenpito vie yrityksesi asiakaskokemuksen etulinjaan: asiakkaasi saavat henkilökohtaista palvelua juuri silloin ja siellä kuin se heille parhaiten sopii.

Cuuma Ecosystem

Moderni yhteydenpito on luovaa, saumatonta ja ihmislähtöistä

Menestyvä yritys tarvitsee moderniin viestintään ja asiakaskokemuksen johtamiseen erikoistuneen kumppanin, joka huolehtii siitä, että teknologiat ovat ajan hermolla, yhteydenpito on mutkatonta ja sitä voidaan datan avulla jatkuvasti kehittää.

Olemme aidosti kiinnostuneista kilpailukykynne sekä kustannustehokkuuden kehittämisestä – ja todistetusti hyviä siinä. 

Reilu ja vastuullinen operaattori

Cuuman tärkein arvo on reiluus: panostamme siihen, että yhteistyö kanssamme on avointa ja mahdollisimman jouhevaa. 

Modernin yhteydenpidon ja asiakaskokemuksen ohella haluamme olla suunnannäyttäjä myös yhteiskunnallisessa vastuussa. Tuemme muun muassa lasten liikuntaa, eri urheiluseuroja ja lajeja, Invalidiliittoa ja WWF:ää. Olemme lahjoittaneet hyväntekeväisyyteen merkittäviä summia sekä olleet mukana sponsoroimassa Tuntematon Sotilas -elokuvaa.

Cuuma on kasvanut 4 miljoonan liikevaihdon yritykseksi saamansa tuen avulla: tämä on meidän tapamme antaa takaisin. 

Jani Hartikainen

Toimitusjohtaja

jani@cuuma.com

+358 9 4241 9705

Christian Eroma

Myyntijohtaja

christian@cuuma.com

+358 9 4241 9710

Patrick Malmström

Kehitysjohtaja

patrick@cuuma.com

+358 9 4241 9707

Tommy Nyman

Operatiivinen johtaja

tommy@cuuma.com

+358 9 4241 9719

Vadim Sherbakov

Teknologiajohtaja

vadim@cuuma.com

+358 9 4241 9706

Maksim Chatylovitch

Projektipäällikkö

maksim@cuuma.com

+358 9 4241 9712

Harri Kortesalo

Asiakaspalvelupäällikkö

harri@cuuma.com

+358 9 4241 9702

99,96%

Verkon käytettävyys

24h

Tuki

1000

Tyytyväistä asiakasta

14 vuotta

Vertaansa vailla olevaa palvelua

4 milj.€

Liikevaihto 2018

0,7 milj.€

Liikevoitto 2018

Ota Yhteyttä

Cuuma Communications Oy

Itälahdenkatu 22A, krs 4

00210 HELSINKI

Asiakaspalvelu

09 4241 9702

asiakaspalvelu@cuuma.com

Vikailmoitukset

09 4241 9703

vikailmoitukset@cuuma.com

Vaihde

09 4241 9700

asiakaspalvelu@cuuma.com

Laskutus

Y-tunnus 1968505-4

laskut@cuuma.com

PL 45120

00063 Laskunet

Sulkupalvelu 24/7

043 2010 001

Myynti

09 4241 9701

myynti@cuuma.com

Blogi

Rekrytointi

Talousjohtaja

Haemme vahvistusta Cuuman tiimiin

15. lokakuuta 2019

Lue lisää

Menestyjä 2019

13. syyskuuta 2019

Lue lisää